Огляд творчого спадку «Читачу! Поглянь, усміхнись: я твоя, я не вмерла, я жива!» - до 135-річчя від дня народження Марійки Підгірянки.
У передгір’ї Карпат, недалеко від ріки Прут, розкинулося мальовниче село Білі Ослави. Наприкінці села під лісом у чепурній хатині жив лісничий державних лісів Омелян Ленерт.
День 29 березня 1881 року був радісним для нього – молода дружина подарувала йому первістка – дівчинку, яку охрестили Марійкою.
Усе дитинство Марійки пройшло в мальовничих та чарівних Карпатах. Тут вона прислухалася до смерекової мови старого лісу, пильно читала таємні книги, писані та мережані стрімкими горами бурхливими ріками, захоплювалася народною піснею, входила у духовний світ свого народу.
Ця жінка була наділена неабияким поетичним хистом, що прислужився їй під час навчання і виховання діточок.
Щирі мелодійні вірі Марійки Підгорянки допомагали дітям запам’ятати букви, засвоїти арифметичні дії, пояснювати рі
...
Читати далі »
|
49 Стаття Конституції України гласить про право громадян на охорону здоров’я та безоплатне медичне обслуговування. Насправді реалії сьогодення диктують свої правила. Українці щоразу переконуються в утопічності поняття «безкоштовна медицина», шукаючи шляхи та можливості лікування при непростому фінансовому становищі. Бо здоров’я безцінне.
Уже не перший рік в Україні намагаються впровадити медичне страхування як один із способів належної організації охорони здоров’я. На жаль, цей процес реформ гальмується недосконало прописаною законодавчою базою та рядом інших проблем, які чиновники не поспішають вирішувати.
Альтернативою та першим кроком до змін стало створення лікарняних кас. Лікарняна каса – це громадське членське об’єднання, що працює на засадах добровільного медичного страхування, і, у випадку захворювання, забезпечує хворого ліками, витратними матеріалами, допомагає у проведенні лабораторних досліджень.
Це
...
Читати далі »
|
Збудником туберкульозу є мікобактерії, відкриті в 1882р. німецьким ученим Робертом Кохом. Існує кілька типів мікобактерій: людські, бичачі, пташині й мишачі. Для людини патогенні перші 3 типи, а особливо людський і бичачий.
Основним джерелом інфекції є хвора на відкриту форму туберкульозу людина. Збудник потрапляє у навколишнє середовище з харкотинням хворого, при туберкульозі інших органів – з калом, сечею, гноєм, слиною.
Повітряно – крапельне знезараження відбувається у випадку спілкування здорової людини з хворим на туберкульоз, під час розмови, кашлю, чхання, коли краплини слини та харкотиння, які містять мікобактерії туберкульозу, з повітрям потрапляють у дихальні шляхи інших осіб. Краплини слини хворого осідають на землю, висихають. У такому вигляді мікобактерії туберкульозу можуть зберігатися тривалий час, а потім під час сухого прибирання приміщення піднімаються у повітря з пилом і далі аерогенно потрапляють в організм здорової
...
Читати далі »
|
Головне управління статистики інформує
Станом на 1 січня 2016р. в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України (ЄДРПОУ) Івано-Франківської області налічувалось 24326 юридичних осіб та 1237 суб’єктів економіки без статусу юридичної особи.
За територіальною ознакою найбільша кількість юридичних осіб розташовувалась в обласному центрі – 10292 (42,3% від загальної кількості юридичних осіб), містах Коломиї – 1576 (6,5%) та Калуші – 1263 (5,2%). Серед районів значна частина суб’єктів знаходилась у Тисменицькому – 1138 (4,7% від загальної кількості юридичних осіб), Рогатинському – 955 та Надвірнянському – 937 (по 3,9%). Найменша кількість підприємств та організацій зареєстрована у містах Яремче – 394 (1,6%), Бурштині та Болехові – по 238 (1%).
Протягом 2015р. в ЄДРПОУ області було взято на облік 975 юридичних осіб (4% від загальної кількості юридичних осіб на 1 січня 2016р
...
Читати далі »
|
Обсяг реалізованої промислової продукції
підприємствами міст та районів області за 2015 рік
За 2015р. підприємствами області реалізовано промислової продукції майже на 32,7 млрд.грн., що склало 2,2% її загального обсягу по Україні.
Суттєві обсяги реалізації забезпечили підприємства міст Івано-Франківська (31,1% загальнообласного обсягу), Бурштина (23,8%) і Калуша (9,5%), Тисменицького (8,7%), Долинського (8,3%), Рожнятівського (7%) районів. Частка реалізованої продукції підприємств міст Коломиї та Болехова, Надвірнянського, Рогатинського, Снятинського районів склала 3–1%, Богородчанського, Галицького, Коломийського, Городенківського, Косівського, Тлумацького, Верховинського та Калуcького – 0,9–0,1%.
У розрахунку на одну особу населення області промислової продукції реалізовано на 23,6 тис.грн. Вищий, ніж у середньому по області, цей показник у містах Бурштині (504,7 тис.грн.), Калуші (46 тис.грн.), Івано-Франківську (4
...
Читати далі »
|
У випадку виникнення обов’язку декларувати доходи, фізична особа без реєстрації подає декларацію за попередньою податковою адресою
Якщо фізична особа, котра отримувала доходи, що підлягають декларуванню, знята з реєстрації за однією адресою та не за реєстрована за новою, то вона повинна подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи до контролюючого органу за попередньою податковою адресою.
Відповідно до п.49.1 ст.49 Податкового кодексу України декларація подається за звітний період в строки до контролюючого органу, в якому перебуває на обліку платник податків.
Пунктом 45.1 ст.45 Податкового кодексу України передбачено, що платник податків – фізична особа зобов’язаний визначити свою податкову адресу. Податковою адресою платника податків – фізичної особи є місце його проживання, за яким він береться на облік як платник у контролюючому органі. Платник податків - фізична особа може мати одночасно не більше однієї податкової адреси
...
Читати далі »
|
|