Щорічно 9 листопада (день вшанування пам’яті Преподобного Нестора-Літописця) у нашій країнні відзначається День української писемності та мови.
До цього свята працівники міської дитячої бібліотеки провели літературну годину «Мово моя українська» з учнями 10 класу школи №1 (кл. керівник Смолій Н.В.).
Як було зазначено під час заходу, кілька століть нас привчали до думки про нібито «вторинність» української мови, ретельно приховуючи величезний масив української ж писемності, історії та культури, що сягає глибокої давнини і налічує багато тисячоліть. Тим часом 70 відсотків наших громадян вважають українську мову символом української державності. Її не вдалося знищити жодному із завойовників, а таких було чимало. З 1622 року до розпаду СРСР 58 разів законами і постановами знищували українську мову, а відповідно – й українську свідомість, Палили україномовні Євангелія, забороняли книгодрукування українською. І навіть називати дітей українськими іменами. Єдину причину заборон зазначено в Указі російського сенату 1907 року: «Культурна та освітня діяльність в Україні може викликати наслідки, що загрожуватимуть спокою та безпеці Росії».
Бурштинська міська бібліотека
|