П`ятниця, 27.12.2024, 01:31
Вітаю Вас Гість | RSS

Форма входу
Наші партнери
Календар
«  Квітень 2013  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Архів записів
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2013 » Квітень » 23 » Для виконання екологічних вимог ЄС Україні необхідна реформа енергоринку
18:43
Для виконання екологічних вимог ЄС Україні необхідна реформа енергоринку
У місті Бурштин відбувся круглий стіл «Вирішення екологічних проблем теплогенерації України як запорука забезпечення національної енергонезалежності». Захід проведено із ініціативи місцевої влади, депутатів різних рівнів, експертів, представників органів виконавчої влади та компанії ДТЕК. На думку учасників, Україна не зможе виконати екологічні вимоги європейського Енергетичного співтовариства до теплової генерації у заявлені терміни. Щоб хоч трохи до них наблизитися, потрібні мільярдні інвестиції, а для їх залучення – реформа ринку електроенергії та зміни у схемі повернення екологічного податку.

У 2010 році Україна приєдналася до європейського Енергетичного співтовариства і зобов'язалася до 2018 року виконати жорсткі вимоги ЄС щодо зниження впливу ТЕС на екологію. За оцінками експертів, це неможливо зробити в зазначені терміни ні технічно, ні фінансово. Для виконання цих вимог країні необхідно більше 12 млрд долл., яких немає. У підсумку Україна стоїть перед загрозою санкцій з боку Європи, аж до обмеження закупівель її електроенергії – а це означає, що ТЕС доведеться скорочувати закупівлі вугілля. Як наслідок – постраждають енергетики і шахтарі. Як вважають фахівці, для виходу з ситуації, що склалася, необхідний комплексний підхід.

На думку генерального директора ДТЕК Максима Тімченка, по-перше, треба дати старт реформі енергоринку для залучення інвестицій. Тут слово за парламентом, який вже ухвалив відповідний закон у першому читанні. По-друге, Україна повинна чесно визнати неможливість виконання вимог ЄС для української теплової енергетики. По-третє, не вирішено питання повернення ТЕС екологічного податку з обов'язковою умовою спрямування цих коштів на природоохоронні заходи. Це стало б ефективним рішенням екологічних проблем і дало б можливість наблизитися до виконання європейських екологічних вимог. На сьогодні законодавство передбачає таку можливість, але механізм отримання частини екологічного податку досі не розроблено.

«Сьогодні ДТЕК дуже активно співпрацює з Академією наук України з розробки українських технологій, які допомагають нам вирішувати екологічні проблеми. Я запевняю вас, що ми дуже серйозно ставимось до екологічних питань. Ми хочемо бути прикладом для інших великих компаній, розуміючи, що без інвестицій, без серйозної дискусії, без застосування нових технологій, немає майбутнього ні у нашого бізнесу, ні в української економіки, ні майбутнього у наших дітей. І коли ми говоримо про вступ України до Європейського Союзу та про наше бажання жити за європейськими стандартами, то екологія повинна бути мірилом того, а чи живемо ми по-європейськи. Це позиція нашої компанії і нашого акціонера Ріната Ахметова», – наголосив Максим Тімченко.

За результатами обговорення народний депутат України Ірина Сех сформує пропозиції, що будуть покладені в основу змін до бюджетного кодексу. «Необхідно, щоб більша частина екологічного податку залишалась у розпорядженні органів самоврядування для вирішення власних екологічних проблем. Зараз 70 % екологічного податку скеровуються до центру і лише 30 % залишаються на місцях. Моя ж пропозиція, щоб все було навпаки, і вже є позитивне рішення профільного та бюджетного комітетів. Я переконана, що до цього процесу необхідно долучитись усім зацікавленим сторонам. Такі спільні ініціативи будуть корисними не тільки для бізнесу, а й в першу чергу для людей, які тут живуть і працюють», – зазначила Ірина Сех, яка є головою комітету Верховної Ради з питань екологічної політики, природокористування і ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи.

«Сьогодні в Бурштині відбулася подія, яка за важливістю виходить за межі міста чи області. Відкрита дискусія ще раз показала, що для відповідей на виклики, які стоять перед країною, різні гілки влади, бізнес і громадськість готові об'єднатися і ефективно взаємодіяти, незалежно від політичних поглядів. Завдяки нашому партнеру, компанії ДТЕК, ми разом працюємо над пошуком шляхів вирішення складних соціальних та економічних проблем», - зазначив міський голова Бурштина Петро Курляк.

Ініціативи, що були озвучені експертами на круглому столі, стануть основою для подальших дискусій і формування пропозицій щодо внесення змін до законодавства.
Переглядів: 946 | Додав: vovak | Теги: сех, Бурштин, Курляк, Тімченко, ДТЕК | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: