Музеї є безцінними джерелами пізнання, які освячують наше долучення до культурно-історичних цінностей і духовних реліквій. Самовіддана праця музейних працівників — вірних служителів часу — відзначається високим професіоналізмом, подвижництвом, сприяє примноженню нетлінних духовних надбань.
18 травня працівники музеїв усього світу відзначають своє професійне свято. Ідею внести до міжнародного календаря День музеїв запропонували 1978 року в Ленінграді, де проходило засідання Міжнародної ради музеїв. Отже, Міжнародний день музеїв з'явився на календарі в 1977 році, коли на черговому засіданні ICOM (International Council of Museums — Міжнародна рада музеїв) було прийнято пропозицію російської організації про заснування цього свята. З того часу 18 травня посідає особливе місце в житті кожного музею в будь-якому куточку планети. І великі, і зовсім маленькі музеї святкують цей день надзвичайно урочисто — влаштовують виставки, концерти, дні відкритих дверей, коли всі бажаючі можуть відвідати музеї безкоштовно, проводять нетрадиційні екскурсії.
В Україні налічується майже 500 музеїв, тоді як у радянські часи їх було тільки 190. Наведена цифра включає в себе як державні музейні заклади, так і комунальні та приватні. Окрім них, існують ще громадські музеї, яких понад 2 тисячі. За розгалуженістю музейної мережі і за багатством культурної спадщини Україна посідає чільне місце в Європі. Наші музеї виглядають достойно й у світовому контексті.
Про те, що нас і нашу культуру мало знають у світі, свідчить скупе представлення у Всесвітньому реєстрі культурної спадщини ЮНЕСКО українських святинь. У 80-х роках туди внесено Софію Київську і Києво-Печерську лавру, щоправда, під одним номером. Нещодавно до престижного переліку потрапили історичний центр Львова і старий Кам'янець-Подільський. Мабуть, український комітет ЮНЕСКО повинен активніше наполягати на реалізації пропозицій щодо включення наших пам'яток до всесвітньої історичної карти, адже у нас є чим пишатися. Музеї — це справжні культурні скарбниці України, що стверджують сучасне, пов'язують нас із минулим. Це подарунок нащадкам, наше послання в майбутнціонє! Працівники міської бібліоеки для дітей Якимів О.Л та Цюпира М. Б. спільно із школою № 1 унями 9-го класу та музеєм Визвольних змагань провели цікаву екскурсію. Експонати музею зачарували юних поціновувачів старовини, а прекрасна розповідь екскурсовода Німого Р. О та директора музею Яцківа М.М. незалишила жодного байдужого серця. Працівники бібліотеки та учні висловлюють щиру подяку працівикам музею Визвольних змагань за чуову екскурсію та неймовірні враження від побаченого та почутого.
|