З метою дослідження соціальних та демографічних характеристик домогосподарств Прикарпаття працівниками Головного управління статистики проведено опитування домогосподарств, відібраних для обстеження умов їхнього життя у 2016 році. В області нараховується близько 451,5 тис. домогосподарств, що становить три відсотки загальної їх кількості по Україні, з них 54,9% проживають у сільській місцевості, решта – у міських поселеннях.
За отриманими в результаті опитування даними, середньостатистична родина нашого краю складається з трьох осіб. Водночас майже 37% – це сім’ї з чотирьох та більше осіб. Майже однакова частка домогосподарств мають у своєму складі двох та трьох осіб (25,2% та 24,4% відповідно), дещо менша – одну (13,8%). Серед регіонів країни Івано-Франківщина посідає третє місце за часткою сімей, у складі яких чотири та більше осіб.
Близько 48% родин області мають дітей віком до 18 років, серед них 69,5% виховують одну дитину, 29,2% – двох, решта – трьох і більше дітей. Дві дорослі особи є у складі понад половини домогосподарств з дітьми, три та більше особи – у 39,7% цих сімей. Разом з тим, 5,2% домогосподарств утримує лише одна доросла особа, у більшості з них виховується по одній дитині.
Серед домогосподарств без дітей чверть – одинаки, з яких дві третини – особи непрацездатного віку.
Добробут та рівень життя сім’ї в значній мірі залежить від наявності та кількості працюючих осіб у їх складі. За отриманими результатами, у складі семи родин з десяти є працюючі особи. Зокрема, 44,4% з них мають двох працюючих осіб, 41,6% – тільки одного працюючого, а 14% – трьох і більше таких осіб. Коефіцієнт економічного навантаження на працюючого члена домогосподарства (відношення загальної кількості членів домогосподарства до кількості працюючих) в області становить 2,37 (в Україні – 2,58). Серед регіонів цей показник найвищий у Тернопільській області – 3,32, найнижчий у м.Києві – 2,2.
Начальник Головного управління О.В.Бліннікова
|