П`ятниця, 20.09.2019, 19:46
Вітаю Вас Гість | RSS

Форма входу
Наші партнери
Календар
«  Квітень 2014  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
Архів записів
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2014 » Квітень » 29 » ПОРЯДОК ПЕРЕТИНУ КОРДОНУ УКРАЇНИ МАЛОЛІТНІМИ (НЕПОВНОЛІТНІМИ) ГРОМАДЯНАМИ УКРАЇНИ
19:18
ПОРЯДОК ПЕРЕТИНУ КОРДОНУ УКРАЇНИ МАЛОЛІТНІМИ (НЕПОВНОЛІТНІМИ) ГРОМАДЯНАМИ УКРАЇНИ

Скоро літо, наближається час відпусток. Дехто з нас збиратиметься на відпочинок за кордон. А тому хочу нагадати батькам (усиновлювачам), піклувальникам про порядок перетину кордону України  нашими  дітьми.
Цивільний кодекс України (ст. 313) передбачає, що особа, яка досягла шістнадцяти років, має право на вільний самостійний виїзд за межі України. Особа, яка не досягла шістнадцяти років, має право на виїзд за межі України лише за згодою батьків (усиновлювачів), піклувальників та в їхньому супроводі або в супроводі осіб, які уповноважені ними.
Відповідно до ст. 2 «Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України» неповнолітні громадяни України виїжджають з України за наявності проїзного документа дитини, який видається дітям у віці до 18 років, або якщо вони вписані в закордонний паспорт одного з батьків. При цьому у паспорти батьків з 5-ти річного віку дітей вклеюються фотокартки.
Відповідно до п. 4 Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.95 № 57 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 25.08.2010р. № 724)  Виїзд з України громадян,  які не досягли 16-річного віку, в супроводі одного з батьків або інших осіб, уповноважених одним з батьків здійснюється за нотаріально посвідченою згодою  другого з батьків із зазначенням у ній  держави  прямування  та  відповідного  часового проміжку   перебування  у  цій  державі,  якщо  другий  з  батьків відсутній у пункті пропуску.
Без нотаріально посвідченої згоди другого з батьків неповнолітня особа може перетнути кордон України:  
- якщо другий з батьків є іноземцем або особою без громадянства,  що  підтверджується  записом про батька у свідоцтві про народження дитини, та який (яка) відсутній у пункті пропуску;
- якщо у паспорті громадянина України для виїзду за  кордон,  з яким   перетинає   державний  кордон  громадянин,  який  не  досяг 16-річного віку,  або  проїзному  документі  дитини  є  запис  про вибуття  на  постійне місце проживання за межі України чи відмітка про взяття на консульський облік у  дипломатичному  представництві або консульській установі України за кордоном;
- у разі пред'явлення документів або їх нотаріально засвідчених копій:
- свідоцтва про смерть другого з батьків;
- рішення суду про  позбавлення  батьківських  прав  другого  з батьків;
- рішення суду   про   визнання другого  з  батьків  безвісно відсутнім;
- рішення суду про визнання другого з батьків недієздатним;
- рішення суду  про  надання  дозволу  на   виїзд   з   України громадянину, який не досяг 16-річного віку, без згоди та супроводу другого з батьків;
- довідки про народження дитини,  виданої  відділом  реєстрації актів цивільного стану, із зазначенням підстав внесення відомостей про батька відповідно  до  частини  першої  статті 135 Сімейного кодексу України  (під час виїзду дитини за кордон у супроводі одинокої матері).
Яким чином оформити таку згоду?
По-перше, згоду батьків (усиновлювачів), піклувальників на виїзд дитини за кордон слід оформляти у вигляді заяви.
По-друге, справжність підпису батьків (усиновлювачів), піклувальників на такій заяві повинна бути нотаріально засвідчена. Так, статтею 78 Закону України «Про нотаріат» передбачено, що нотаріуси, засвідчують справжність підпису на документах, зміст яких не суперечить законові, і які не мають характеру угод та не містять у собі відомостей, що порочать честь і гідність людини. Нотаріуси, засвідчуючи справжність підпису, не посвідчують факти, викладені у документі, а лише підтверджують, що підпис зроблено певною особою.
За вчиненням цієї нотаріальної дії можна звернутися до будь-якого приватного нотаріуса. Також такого роду заяву можна оформити в консульській установі адже до повноважень консульських установ належить засвідчення справжності підпису на документах.
Сподіваюсь що дана інформація стане Вам у пригоді. Та допоможе зробити відпочинок приємним без несподіваних сюрпризів.
Приватний нотаріус Чіпко
Наталія Зіновіївна.
м. Бурштин, вул. Калуська, 13/3, тел. 4-42-70

 

Переглядів: 744 | Додав: vovak | Теги: Чіпко Н.З. нотаріус | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: