З настанням сухої погоди в районі різко збільшується ймовірність виникнення пожеж на хлібних полях, в лісах. Як правило, причинами великих пожеж, що нищать зелені насадження, стають необачність громадян при поводженні з вогнем, зумисне спалення сухої трави, незагашені багаття в лісі та дитячі пустощі з вогнем. При спалюванні трави на присадибних ділянках, територіях та угіддях виникає загроза перекидання вогню на природні зони, залізничні колії і навіть житлові будинки.
Спалювання сухої трави та листя спричинює більшість пожеж, а іноді призводить до лісових пожеж.
Щільна димова завіса може утворювати смог і надовго зависати у повітрі, а відтак, погіршити видимість на дорогах, збільшення ризику виникнення дорожньо-транспортних пригод.
Вирушаючи на відпочинок до лісу, варто пам’ятати: до біди може призвести залишене без нагляду багаття у хвойних лісах вогонь. Обирайте для відпочинку спеціально відведені зони на лісових узбіччях. Саме там передбачені місця для розкладання багаття.
У випадку виявлення невеликих загорань посуші необхідно спробувати загасити їх підручними засобами, затоптати чи закидати піском.
СПАЛЮВАТИ СУХУ РОСЛИННІСТЬ ЗАБОРОНЕНО!
Відповідно до кодексу України про адміністративні правопорушення статті 77 і 77- 1,та у відповідності до статті 245 Кримінального кодексу України - за знищення або пошкодження об'єктів рослинного світу наступає адміністративна та кримінальна відповідальність.
Якщо Ви помітили пожежу НЕГАЙНО телефонуйте «101»!
Провідний фахівець Галицького РВ в Івано-Франківській області УДСНС Василь Максимишин
|